Slide 1
Executive Search
Slide 2
HR Business Partnering
Slide 3
Organizational development
previous arrow
next arrow

 

O nás

PROČ SPOLUPRACOVAT S NÁMI?

Jsme zkušení odborníci schopni pro naše klienty odpracovat náročné projekty v oblasti řízení lidských zdrojů. Čerpáme z více než dvacetileté zkušenosti z mezinárodních výrobních a obchodních společností a více jak patnáctileté zkušenosti z výkonného managementu. 

Opíráme se o velmi dobrou znalost interního fungování korporátních společností i privátních firem. Dokážeme být vhodným partnerem pro vedení společnosti při naplňování firemní strategie i pomoci internímu HR oddělení při zvládání komplexní každodenní agendy.       

Především ale jsme profesionálové, kteří pracují se slušnými lidmi a organizacemi a mají radost z dosažených výsledků společné práce.

František Šourek
Managing Partner, EFES Partners s.r.o.

Image

co DĚLÁME?

Executive Search

Přímé vyhledání vhodných kandidátů na vrcholové manažerské pozice, pozice ve středním managementu i specifické pozice.

Při detailní rešerši trhu a identifikaci potenciálních kandidátů využíváme síť našich kontaktů z naší předchozí bohaté korporátní i poradenské praxe.

Na zakázkách pracujeme vždy pouze v seniorních zkušených konzultantech.

HR Business Partnering

Nemáme ambici být interim manažery, ale dokážeme navigovat interní HR oddělení např. při dlouhodobé absenci HR ředitele/ky nebo systematicky podpořit nově povýšeného personalistu do role HR ředitele.

Stejně tak umíme odpracovat náročný úkol v jakékoliv oblasti Labor Relations, na které interní HR oddělení nemá kapacitu nebo dostatečné zkušenosti či dovednosti.

Co o nás řekli naši klienti?

Image

Martin Svozil
Generální ředitel, KES - Kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o. 
 
"Jejich profesionální přístup a rychlá odezva učinily EFES Partners ideálním partnerem pro naše executive search potřeby."

Image
Martin Fajkoš
HR Manager, KES - Kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o. 
 
"S EFES Partners jsme našli nejen kandidáty, ale také pravé partnery pro naše podnikání. Jsou skutečnými profesionály."
Image
Soňa Nová Červenková
Senior Supervisor HR, SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. 
 
"EFES Partners překonali naše očekávání svou schopností identifikovat a oslovit top talenty v našem odvětví. Jsou pro nás profesionálním partnerem pro executive search: důvěra, rychlost a profesionalita vše s neuvěřitelnou rychlostí."
Image
David Novotný

Country Industrial and HR Transformation Manager, Forvia Czech republic 

"Díky spolupráci s EFES Partners jsme byli schopni rychle reagovat na naše požadavky v oblasti hledání kandidátů. Jejich hluboká znalost trhu a schopnost účinně komunikovat s potencionálními kandidáty nám zajistily hladký výběr uchazečů odpovídajících našim kritériím.“
Image
Model Obaly a.s.
 

"Chtěli bychom poděkovat společnosti EFES Partners za skvělou práci a profesionální přístup během náboru na pozici Country Lean Manager. Díky individuálnímu přístupu porozuměli požadavkům a našim potřebám. Oceňujeme jejich efektivní komunikaci směrem ke kandidátům, vynikající a pravidelnou zpětnou vazbu vůči nám, což přispělo k plynulému a rychlému průběhu celého náboru.

Reference vybraných úspěšných projektů v oblasti executive search

Image

Wilms Gruppe (Německo) - skupina vlastnící mj. Kablo Vrchlabí s.r.o.

Business Development Manager (Nordic)

Image

Model Obaly a.s. (Opava, Nymburk, Hostinné, Moravské Budějovice)

Country Lean Manager

Image

Dieffenbacher - CZ, hydraulické lisy s.r.o. (Brno)

Strategický nákupčí

Image

KES - Kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o. (Ostrava)

HR Manager

Supply Chain Manager

Finance Manager

Chief Financial Officer

Image

SEW-EURODRIVE CZ s.r.o. (Hostivice)

Senior HR Supervisor

Plant Manager (Plzeň)

Strategický nákupčí

Image

MSSL ADVANCED POLYMERS s.r.o. (Dolní Ředice)

HR Manager

Chief Accountant

HR Generalist

Image

ADOZ, s.r.o. (Bystřice nad Pernštejnem)

Manažer kvality

Obchodní ředitel

Business Development Manager

Image

Faurecia (Mladá Boleslav, Bezděčín)

HR Business Partner

Deputy Plant Manager

Vybrané podcasty související s naším headhuntingem

EVOLVE! Stories podcast s Františkem Šourkem

František Šourek: AI jako HR gamechanger v executive search

Vybrané úspěšné projekty z korporátní kariéry

Implementace SAP Successfactors – Digital transformation

Akvizice švédského závodu ABB (900 zaměstnanců)

Reference reflektující korporátní kariéru

Františka znám mnoho let z pozice externího klienta. Řídím poradenskou firmu, realizujeme HR projekty, takže mám srovnání a poměrně detailní představu o fungování HR ve výrobních firmách.
František je ideální volbou pro společnost, která hledá nejen zkušeného manažera (dokonalá znalost manažerského řemesla, důsledná exekuce strategie), odborníka (kompletní znalost HR procesů velké firmy), ale zejména skutečného leadera. Jeho jednoznačnou "konkurenční výhodou" je jeho osobnost. Slušnost, důvěryhodnost, spolehlivost, rovný charakter. Do jeho přístupů se promítají i jeho sportovní aktivity - má smysl pro faiplay, rád vyhrává, má zdravé sebevědomí, smysl pro disciplínu, houževnatost. Kombinace schopnosti stanovit si ambiciozní cíl a vysoké interní motivace ho naplnit z něj také dělají úspěšného manažera/leadera.
Především si ho ovšem vážím jako slušného člověka s nadhledem a skvělým smyslem pro humor.

František působil mnoho let jako člen managementu společnosti jak na místní, tak později i středoevropské úrovni, a během celé této doby prokazoval své kvality jako opravdový HR profesionál. Je nejenom schopen připravovat a implementovat strategie v oblasti HR, ale zároveň i utvářet a spravovat příslušné systémy a struktury a v případě potřeby vyřešit velmi specifické místní záležitosti. Velmi oceňuji jeho silnou schopnost komunikace s lidmi napříč celou hierarchií, a to i v různých zemích. Jako kolega byl František vždy loajální, otevřený a spolehlivý. Františka můžu doporučit pro jakýkoli úkol v oblasti lidských zdrojů jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Osobně si dokonce myslím, že by měl zvážit i rozšíření svého záběru nad rámec oblasti HR.

František je nejen opravdový HR profesionál, ale především skvělý člověk. Počínaje implementací různých systémů a procesů přes komunikaci a spolupráci až po řešení komplexních zadání v oblasti lidských zdrojů, František vždy naslouchá druhým a nachází ta nejlepší řešení pro všechny zúčastněné, a to na té nejvyšší profesionální úrovni. V oblasti HR neexistuje otázka či téma, se kterým by Vám František nedokázal pomoci. Cením si jeho přístupnosti, empatie, racionality a neuvěřitelného schopnosti „ptačí perspektivy“ na naprostou většinu HR témat. František implementoval celou řadu nových procesů a postupů, které společnosti přinesly větší transparentnost, efektivitu a snazší řízení. František výborně zohledňuje jak potřeby lidí, tak i společnosti.

Bylo mi potěšením s Františkem spolupracovat více než 5 let v rámci jeho působení v týmu Lidé & komunikace ve společnosti NKT. František je zkušený leader se silným tahem na branku, zvýrazněným silnými hodnotami a empatií. Výborně se s ním spolupracuje, a to i proto, že je vždy ochoten udělat pro podporu svých kolegů více, než by z povahy své pozice musel. 

František má prokazatelnou schopnost plánovat a provádět komplexní projekty efektivně. Dobrým příkladem byla implementace nového HR IT systému, která proběhla s maximální možnou mírou profesionality.

Františka vřele doporučuji jako kolegu a jsem přesvědčen, že jeho osoba bude silným přínosem pro každou společnost.

Františka vnímám jako vysoce schopného manažera a velmi oceňuji jeho otevřenost a profesionální přístup po celou dobu naší spolupráce. František přináší nové nápady a dokáže najít a alokovat zdroje i v oblastech nad rámec své expertizy. V průběhu naší více než čtyřleté spolupráce jsme dokázali dosáhnout stanovených cílů i díky velké míře otevřenosti a respektu. František umí velmi dobře motivovat své kolegy pro přijetí nových výzev a úkolů.  

František je ten nevíce podporující manažer, kterého znám. Jsem velmi vděčná za to, že jsem ve společnosti mohla téměř 4 roky působit pod jeho vedením.

Vysoce si cením jeho upřímné a otevřené komunikace vytvářející pracovní atmosféru, ve které se nebojíte říct vlastní názor. František byl vždy otevřený k diskuzi předložených nápadů a návrhů.

František je tou osobou, na kterou se obracíte, když potřebujete poradit s rozhodnutím. Díky svým znalostem firemní struktury, procesů a tržního prostředí a zároveň, na základě své vysoké empatie, pochopení osobnostních profilů dalších manažerů a kolegů je vždy schopen provést adekvátní vyhodnocení situace a učinit to nejlepší rozhodnutí. Díky Františkovi jako nadřízenému jsem se v práci vždy cítila doceněná a věděla jsem, že si mých dovedností a angažovanosti váží. František je inspirativní leader a každý zaměstnanec může z jeho vedení pouze těžit.

Kontaktní údaje

František Šourek
Managing Partner